Buďte součástí tanečního klubu

StandardKlub Praha je taneční klub s dlouholetou tradicí zabývající se sportovním tancem, konkrétně standardními a latinskoamerickými tanci. Hlavním cílem je kvalitní příprava tanečních párů všech věkových kategorií pod vedením profesionálních a zkušených trenérů. 

Profesionální přístup, zázemí a přátelský kolektiv umožňuje našim tanečníkům stálý krok vpřed směrem k jejich cílům. K dispozici má každý tanečník 4 sály, které může libovolně využívat podle rozvrhu.

Jsme registrování v Českém svazu tanečního sportu (ČSTS). Na soutěže připravujeme nejen páry, ale i formace.

Chci se stát členem

Buďte součástí tanečního klubu

Naši trenéři

Veronika Vitošková

Motto: "Tanec je jako život: je dobré mít ho naplánovaný, ale je třeba být připraven improvizovat."

Specializace:
Standardní tance

Zkušenosti:
Pavel Vitošek a Veronika Vitošková aktivně soutěžili ve standardních tancích v letech 2002 až 2016, za tu dobu vybojovali semifinálová umístění na Mistrovství ČR, byli čtyřikrát vítězi Mistrovství ČR družstev, zatančili si finálová kola na mezinárodních soutěžích např. v Maďarsku, Rakousku, Slovensku i na domácí půdě a několik let byli pravidelnými účastníky finále seriálu taneční ligy.

Veronika při výuce uplatňuje své hluboké znalosti psychologie (komunikace, motivace, rozvoj osobnosti) a pedagogiky. Zásadní je pro ni stálý rozvoj vlastních tanečních i netanečních dovedností. I po ukončení aktivní taneční kariéry neustále trénuje (aktuálně s výborným tanečníkem Adamem Jendrulkem), účastní se soustředění a seminářů (např. R. Pisevs, M. Drha aj.), vystupuje na tanečních akcích. Vzdělává se i v oblasti jiných tanečních stylů, např. Tango Argentino, taneční formace. Věnuje se též rozvoji v oblasti práce s lidmi (aktuálně kurzy neurolingvistického programování aj.).

Při výuce tance je pro Veroniku nejdůležitější: KOMUNIKACE, DŮVĚRA, OTEVŘENOST, PÍLE A ZÁBAVA

Štěpán Dostál

Motto: "Miluj tanec v sobě a ne sebe v tanci."

Specializace:
Standardní a latinsko-americké tance

Zkušenosti:  
Štěpán je jedním z nejúspěšnějších tanečníků deseti tanců u nás. Je semifinalistou v latinsko-amerických tancích, finalistou standardního MČR kategorie dospělí a druhým vicemistrem kombinace 10 tanců. Mimo jiné je mistrem Irska všech tří disciplín v kategorii Junior I.

Štěpán se neustále vzdělává v roli tanečníka i trenéra, aby své svěřence mohl vést co nejlépe. Od září 2020 u nás vede semináře latinsko-amerických tanců pro soutěžní páry.

Podívejte se na video.

Michal Kladrubský a Helena Březinová

Motto: "Nesnažíme se být lepší než ostatní, chceme být lepší než my sami."

Specializace:
Standardní a Latinsko-americké tance

Zkušenosti:  
Od roku 2018 držitelé nejvyšší standardní taneční třídy. Stále pracují na svém rozvoji a aktivně bojují v prvních desítkách taneční ligy ČSTS. Úspěšně startují i na mezinárodních soutěžích WDSF. Již několik let se věnují výuce dětských i dospělých tanečníků.

Michal a Klára Drhovi

Motto: "Don't Dream your Life, live your Dreams."

Specializace:
Standardní a Latinskoamerické tance

Zkušenosti:
Michal a Klára jsou Vicemistři ČR standardních tanců a 2. Vicemistři Světa Profesionálů v deseti tancích pro rok 2017. V tomto samém roce se také umístili mezi TOP 48 na nejprestižnější světové taneční soutěži Grand Slam German Open Championship Stuttgart. Nyní se věnují tanci především jako trenéři standardní oblasti a jako tanečníci profesionální divize.

Působí v klubu jako externí lektoři.

Podívejte se na video.