StandardKlub v zahraničí

Nacházíte se zde: Úvod > O nás > StandardKlub v zahraničí

Naše taneční škola působí nejen v České republice, ale pravidelně se účastní i zahraničních kulturních festivalů a soutěží. Kromě tanečních vystoupení a workshopů samozřejmě využíváme možnost trávit volný čas s přáteli u moře a jezdíme na výlety poznávat cizí kraje a zvyky.

V zahraničí jsme byli v letech: 2008 - Chorvatsko, 2009 - Chorvatsko, 2010 - Itálie, 2011 - Itálie, 2012 - Řecko, 2013 - Řecko a 2014 - Řecko.

Chorvatsko 2008

V roce 2008 jsme se rozjeli k moři poprvé. Přečtěte si následující text o naší první klubové dovolené. Podívejte se také na tyto galerie a videa:
 • Večerní program - sestřih našeho večerního tanečního programu - video
 • To nejlepší z Chorvatska 2008 - výběr fotografií - fotogalerie
 • ABBA na Makarské riviéře - vystoupení formace latinsko-amerických tanců - video

Jedeme do Chorvatska!

Hotel Nymfa - místo jednoho z našich vystoupení Tancovat v Chorvatsku? Ještě před rokem bychom se tomu od srdce zasmáli. Jenže pak přišla Zuzka (paní vedoucí ;-) s nabídkou vystupovat na fetivalu Makarské kulturní léto. Po počátečních rozpacích nastalo tréninkové šílenství v podobě příprav na večerní program - 17 tančních ukázek 30-ti tanečníků - to nevznikne během jednoho večera. Všichni začali vybírat hudbu, pilovat (či zcela vytvářet) svá vystoupení, shánět šaty atd.


Pláž u vesničky Dole     Za několik měsíců bylo konečně natrénováno a šílenství mohlo pokračovat - sbalit se na týdenní dovolenou dá samo o sobě zabrat, a co teprve, když musíte mít zavazadla plná košíl, sukní, několika párů tanečních bot, kravat, punčoch, laků, gelů, pudrů, rtěnek a dalšího miliónu drobností, z nichž všchny potřebujete a polovina patří do kategorie věcí, které zaručeně zapomenete doma. Nakonec bylo vše zbaleno (a ostatní zapomenuto) a po několika filmech shlédnutých cestou autobusem jsem dorazili na místo činu.

Jak jsme žili

Bydlet 100 metrů od moře, to se našinci tak často nepoštěstí. My jsme si to užívali celý týden. Sluníčko hřálo až pálilo, naše těla hnědla až rudla a největší starostí bylo najít stinné místo na pláži. Nebyli bychom, ale tanečníci tělem i duší, kdybychom netrénovali i na dovolené.

Výlety

Mostar s prvky islámu Rafting na řece Cetina Nemohli jsme si nechat ujít ani výlety po zdejších zajímavostech:
 • Letovisko Makarska
 • Ostrov Brač
 • Mostar s prvky islámu
 • Vodopády Kravice
 • Výlet lodí na poloostrov Chvar
 • Rafting na řece Cetina

Vystoupení

Vystoupení v Igrane Ještě něco jsme měli na programu, co to jen bylo.... aha, už si vzpomínám - nějaká ta vystoupení. :-) Ach ano, vystupovali jsme a hned třikrát. Pokaždé jinde, pokaždé pod širým nebem a pokaždé u moře. Tak trochu jiná atmosféra než v honosných tanečních sálech u nás doma... O publikum jsme neměli nouzi, i když náš program trval téměř hodinu, vždy vydrželo až do konce a bouřlivě povzbuzovalo.

Chorvatsko 2009

Zpět na místě činu do roka a do dne, tak by se dal uvést náš druhý letní výlet k moři. Opět jsme se rozjeli na Makarskou riviéru v Chorvatsku a užívali sluníčka, pláží a večerních vystoupení. Zase jsme navštívili naše oblíbená místa, ale podívali se i na nová, třeba do Drveníku a Gradace. Tady jsou fotografie a videa z našeho pobytu:
 • Vystoupení - fotografie z našich 3 vystoupení - fotogalerie
 • Výlety - výlety do Makarské, Dubrovníku, rafting, Mostar a další - fotogalerie
 • Chorus Line na Makarské riviéře - vystoupení formace v Drveníku - video
Chorvatsko 2009

Itálie 2010

Svatební hrad V roce 2010 jsme změnili destinaci a místo Chrovatska užívali krásy Kalábrie na jihu Itálie. Naše dovolená v Kalábrii byla opět nabyta sluncem a tancem. Tentokrát jsme do našeho programu zařadili i taneční semináře Latino dance a rozšířili si naše taneční obzory. Pod vedením zkušených trenérů z Čech a Itálie jsme se naučili třeba salsu, bačatu nebo merenge.

    V rámci Kulturního festivalu Kalábrie 2010 jsme vystupovali hned 4-krát, například na náměstí v historickém centru Cariati nebo v baru na pláži. Nevystupovali jsme však sami, spolu s námi zde byly další 2 taneční školy: ILMA Turnov a StarDance Chomutov. Společnými silami jsme sestavili 2-hodinový večerní program složený nejen z vystoupení jednotlivců, párů a formací, ale i společných vystoupení všech škol. Nakonec jsme se ještě vyfotili na svatebním hradě.

    Během našem pobytu jsme se podívali do cukrárny, kde mají nejlepší zmrzlinu v Evropě, do historického Rosana na místní trhy a staré město v horách, někteří z nás viděli dokonce Etnu na výletě na Sicílii, v bahenních lázních jsme se léčili přinejmenším smíchem a nebo užívali vodní radovánky v akvaparku pod otevřeným nebem.

Itálie 2011

Cariati V Kalábrii se nám líbilo a tak jsme i v roce 2011 vyrazili na jih Itálie. A nelitovali jsme. V luxusních (dle letáku) mrňavých (dle těch urostlejších) ať tak či onak útulných domcích 50 metrů od moře jsme trávili čas v pěkném kempu s velkým bazénem, malým amfiteátrem s taneční plochou a samozřejmě pláží, která nikdy nebyla příliš přeplněna. Volný čas jsme trávli pasivně - u moře, či u jídla - ale i aktivně na tanečních workshpech nebo při turnaji plážového volejbalu.

Bahenní lázně     Na výlety jsme vyrazili do našich oblíbených bahenních lázní, akvaparku pod širým nebem největším v Itálii i za nákupy do malebného městečka Corigliano s historickým hradem Ducale. Před jedním z vystoupení jsme opět zajeli do cukrárny v Cariati zjistit, jaká zmrzlina vyhrála cenu v letošním roce.

    Nemohla chybět ani vystoupení, která byla tentokráte zcela v naší režii. Nezaháleli jsme a připravili 23 ukázek o 8 více než vloni a zpestřili je díky našim kamarádům o ukázky bojových umění a šermířské vystoupení.

To nejlepší z Kalábrie 2011 - výběr fotografií - fotogalerie

Řecko 2012

Vystoupení v San Panteleimon Další zemí, kterou jsme navštívili se v létě 2012 stalo Řecko. V rámci akce České taneční léto pod Olympem v Řecku jsme se vydali k Egejskému moři na Olympskou riviéru. Tentorkát nás jelo už šedesát! Ve městě Leptokárie jsme měli jen pro sebe celou vilu s bazénem a pension. Několikakilometrová pláž se táhla podél celého pobřeží. Moře bylo čisté a průzračné. Z druhé strany na nás z Olympu shlíželi bohové z řeckých bájí.

    Ochutnali jsme výborné speciality domácí kuchyně v místních tavernách. Rušný noční život běžel až do rána. Na velkém trhu jsme obdivovali a nakupovali zdejší ovoce, zeleninu, ryby a další produkty.
    Poznali jsme, jak je Řecko bohaté na archeologické památky. Navštívili jsme bájný Olymp, kláštery v Meteorách i hlavní město Atény. Obdivovali jsme i přírodu v Olympském národním parku.

    Vystupovali jsme přímo na hlavním náměstí v Leptokárii na místním kulturním Festivalu moře. Přes 300 diváků sledovalo nás večerní program - 25 tanečních vstupů tanečníků všech věkových kategorií, nechyběly ani formace a ukázky show dance. Druhé vystoupení v atraktivním prostředí hotelu San Panteleimon se konalo ve stejnojmeném městečku pod starobylím hradem. Tanečními workshopy jsme si opět zpestřily pobyt a rozšířiliy si naše obzory o další taneční styly.

Řecko 2012 - vystoupení - fotogalerie
Řecko 2012 - vystoupení - video
Vystoupení v Leptokárii

Řecko 2013

Řecko nám přirostlo k srdci a tak jsme se tam vydali i o rok později. Stejné místo, ale neznamenalo stejné zážitky. Tentokrát jsme totiž nejeli sami, pozvali jsme ke společnému pobytu Taneční skupinu EFK z Milevska. EFK tančí moderní tance street dance a tak jsme měli vynikajicí možnost navzájem si rozšířit své taneční obzory. Navíc jsme si výborně sedli i po lidské stránce a tak ani tento pobyt u moře nemohl mít chybu a opět naše letní aktivity posunul o kus dále.

    Velice nás potěšilo, že naše minulá vystoupení se místním obyvatelům líbila, a vřele nás přivítali. Na náměstí v Leptokárii bylo snad více než 500 diváků! Vystupovali jsme opět v hotelích a naši kamarádi streetaři si navíc zatančili i na basketbalovém turnaji.

    Za krásami Řecka jsme se tentokrát putovali i po moři na ostrov Skiathos s překrásnou pláží se "stříbrným pískem". Někteří z nás se vydali až do hlavního města Atén a přivezli si krásné zážitky.

Řecko 2013 - vystoupení - fotogalerie
Hotel San Panteleimon

Řecko 2014

Již potřetí jsme se vydali do Leptokárie na Olympské riviéře. A opět nás přivítalo vlídné město, přátelští Řekové a čísté moře. Vystupovali jsme na náměstí v Leptokárii a v místních hotelích. Naše vystoupení si u místních získala tradici a oblibu a tak jsme ani letos neměli o diváky nouzi.
Řecko 2014
 


© Taneční škola StandardKlub Praha z.s. 2006 - 2017 :: www.sktanec.cz :: email: info@sktanec.cz :: tel.: 774 040 044